Archiwum miesiąca Wrzesień, 2012

Pomysł na biznes – agencja pośrednicząca

W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat rodzajów biznesu, który warto założyć, ponieważ może on okazać się interesujący dla klienta. Przykładowo można wskazać, na różnego rodzaju biznes polegający na założeniu agencji pośredniczącej w poszukiwaniu opiekunek nie tylko dla dzieci, ale również dla osób starszych, którzy wymagają całodziennej opieki. Zwłaszcza ta druga grupa ostatnio cieszy się powodzeniem. Żeby założyć taką agencję nie trzeba mieć wielkiego kapitału, ponieważ tak naprawdę potrzebny jest tylko niedużych rozmiarów lokal oraz telefon i komputerem z dobrym łączem, za pomocą których będziemy się kontaktować z zainteresowanymi. Zgodnie ze statystykami, agencje pośredniczące zarabiają pieniądze w przedziale od 300 złotych do nawet 1000 zł każdorazowo, czyli w przypadku każdego pośrednictwa. Zdarza się, że czasem potrąca się określony procent z pierwszej wypłaty zatrudnionej opiekunki. Najciekawsze jest to, że największy popyt na takie agencje wcale nie jest w Warszawie, jako stolicy, czy innych wielkich miastach, jak Kraków, Łódź, czy Poznań.

Oczywiście tam zapotrzebowanie jest również, ale to przede wszystkim w średnich miastach, zgodnie z prognozami, biznes tego typu, ma szansę się przyjąć. Wiele młodych małżeństw, którzy osiągnęli już stabilność finansową, bardzo często ma problem ze znalezieniem profesjonalnej niani dla swojego dziecka. Nie chcą go powierzać w ręce nastolatki, która tylko dorabia do kieszonkowego, lecz preferują wykwalifikowaną opiekunkę, która nie tylko będzie troszczyć się o ich dziecko, ale na przykład nauczy go również podstaw obcego języka. Podoba sytuacja ma się z osobami starszymi. Często potrzebują częściowej opieki, której nie mogą im zapewnić ich dzieci, które wciąż pracują. Warto jest wtedy zatrudnić opiekunkę, która pojawi się w mieszkanie starszej osoby w określonych godzinach, zajmie się nią, a także dotrzyma jej towarzystwa. Tylko gdzie szukać takich osób? Właśnie dlatego, biznes polegający na założeniu agencji pośredniczącej, jest dobrym pomysłem.

Wypożyczalnia rowerów pomysłem na biznes

Pomysły na założenie własnego biznesu są różnorakie. Czasem wymagają większego kapitału, czasem odpowiedniego wykształcenia, czy smykałki do prowadzenia tego typu interesu. Niektóre jednak są tak proste, że wydawałoby się, nie mają szansy na powodzenie. A jednak wiele osób rozpoczyna taki biznes i szybka zaczyna osiągać pierwsze przychody. Tego typu biznesem jest przydomowa wypożyczalnia rowerów. I choć zazwyczaj działa tylko w określonych porach roku, od wiosny, do późnego lata, osoby, które rozkręciły taką działalność podkreślają, że ich prosty pomysł było prostu genialny. Taka wypożyczalnia rowerów funkcjonuje zazwyczaj na dwa sposoby. Można przyjść, zarezerwować i wypożyczyć rower, albo na przykład dana firma dzwoni i zamawia rowery. Pierwszy sposób sprawdza się zwłaszcza w przypadku wczasowiczów, którzy przyjechali do danej miejscowości spędzić swój urlop. Jako że nie chcą całego dnia przeleżeć nad jeziorem, czy nad morzem, decydują się na wypożyczenie roweru na godzinę lub na cały dzień i zwiedzenie w ten sposób okolicy.

Często również rodzice wypożyczają rowery dla swoich dzieci, by te grzecznie pojeździły sobie po okolicy, a oni w tym czasie mają możliwość porozmawiać i poodpoczywać z innymi wczasowiczami. Druga opcja zaś, zazwyczaj stosowana jest przed większe pensjonaty, które często wypożyczają od małych firm rowery, gdy na dany weekend przyjeżdżają na konferencje firmy, odbywa się szkolenie lub po prostu pojawiło się więcej wczasowiczów. W takim wypadku, zazwyczaj wynajmują w wypożyczalni na cały dzień nawet cały komplet rowerów, często kilkanaście sztuk. Często wypożyczalnia sama przywozi im te rowery, tym samym zdobywa klientów, którzy lubią dobre, fachowe usługi. Najciekawszym elementem zaś jest to, że jedynym kosztem, by uruchomić taki biznes, jest zakup rowerów. Bardzo często można jest kupić za naprawdę przyzwoitą cenę, zatem uruchomienie własnej wypożyczalni rowerów jest naprawdę ciekawym, niedrogim biznesem. Trzeba mieć tylko pomysł, jak zachęcić klientów do korzystania z jej usług.

Biznes z psiakiem w tle

Sposobem na biznes może być również miłość do zwierząt. I niekoniecznie trzeba mieć bardzo wysoką ilość środków. Oczywiście, chcąc założyć hotel dla psów, nasze finanse powinny być zdecydowanie ustabilizowane, a nasz kapitał wysoki. Jednak przydomowy psi fryzjer to zupełnie inna sprawa. Wiele osób, które uwielbia psy, a te odwdzięczają się im podobną miłością ma szansę znaleźć w takim biznesie coś dla siebie. Nie każdy właściciel bowiem wie i umie, wykąpać swojego pupila, oraz prawidłowo wyczesać jego sierść, nie tylko by wyglądała zdrowo, ale również byłą zdrowa. Zatem osoba, która kocha zwierzęta, ma jakąś wiedzę na ich temat, wie, jak podejść do nawet najbardziej niesfornego kundelka, może śmiało zaryzykować taki biznes. Jego rozkręcenie nie powinno przekroczyć 10 tysięcy, ponieważ tak naprawdę, można go prowadzić nawet w domu. Jedyne, co jest potrzebne to wszystkie akcesoria kosmetyczno – fryzjerskie, jakie potrzebne są, by utrzymać sierść psią w dobrej formie. Pewna psia fryzjerka podkreśla, że bardzo długo szukała własnego pomysłu na biznes.

Ukończone studia na kulturoznawstwie nie dawały jej szansy znalezieni ciekawej pracy. Pewnego dnia, wyprowadzając na spacer psa swojego i sąsiadów uświadomiła sobie, że robi to, co lubi najbardziej, czyli zajmuje się psami. Zatem postanowiła zrobić wszystko, co było w jej mocy, by wystartować z biznesem, który jak się okazało był nie tylko wymarzony, ale również był sukcesem. Szybko zdobyła sobie grono klientek, które bardzo lubią przyprowadzać swoje ukochane zwierzaki na szybkie strzyżenie, czy wyczesanie niesfornej sierści. Zwierzęta zaś, jak za dotknięciem magicznej różdżki pokornieją w rękach psiej fryzjerki i pozwalają jej właściwie na wszystko. Zatem jeśli ma się rękę do zwierząt, może warto to wykorzystać? Hotel dla zwierząt, albo wyprowadzanie na dwór psów, czy właśnie psi fryzjer, są trafionymi pomysłami, które coraz częściej wcielane są w życie przez pomysłowych młodych ludzi.

Inwestycja w srebro

Tyle mówi się w mediach o inwestowaniu w złoto, że coraz więcej osób rzeczywiście sięga po ten kruszec. Doczytują jak najwięcej informacji i zastanawiają się nad kupnem złotych monet, które w przyszłości będą warte dużo więcej, niż w chwili zakupu. I na pewno robią dobrze, bo złoto się zwraca. Mówi się bowiem, że w czasach kryzysu, najlepszą inwestycją jest właśnie ta w złoto. A jak ma się sytuacja z tym drugim wartościowym kruszcem, czyli srebrem? Czy inwestowanie w srebro również jest opłacalne? Owszem, mimo tego, że nie jest tak wartościowe, jak złoto, a popyt na niego nie jest tak niebotycznie wysoki, również złoto stanowi dobre zabezpieczenie na przyszłość. Kiedy wszystko inne zawiedzie, dobry inwestor będzie świadomy, że zawsze pozostało mu jeszcze srebro. Srebro jest bardzo użyteczne w nowoczesnych technologiach. Cały czas rośnie jego zapotrzebowanie, zwłaszcza w sektorze elektroniki. Niewiele osób ma świadomość, że srebro potrzebne nawet do wyprodukowania klawiatury.

A to z tego powodu, że jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym. Jednak to nie wszystko, srebro wykorzystywane jest również w przemyśle energetycznym, zwłaszcza w panelach słonecznych, a także w przemyśle bakteriobójczym. Na pewno wiele osób zauważyło dezodoranty z jonami srebra, które są podobno jeszcze bardziej efektywne niż normalne. Najciekawsze jest jednak to, że tak wykorzystane srebro ginie bez możliwości powrotu, nie można bowiem przetopić go z powrotem. Jak bowiem zabrać srebro z dezodorantu, czy z części klawiatury? Po prostu nie jest to możliwe. Zatem popyt na srebro musi wzrastać, ponieważ ilość srebra będzie coraz bardziej znacząco maleć. Dlatego przyszłość tego białego metalu jest niepewna. Możliwe jest, że gdy zacznie maleć jego ilość, cena wzrośnie o kilkaset procent. Wtedy warto mieć w posiadaniu monety, naszyjniki, pierścionki, czy srebrne kolczyki. Będą dobrą inwestycją w czasach, gdy srebro stanie się dobrem rzadko występującym i bardzo pożądanym.

Inwestowanie. W siebie!

Inwestowanie jest bardzo ważne. Wiele osób chce inwestować, ponieważ pragnie pomnożyć swoje zasoby finansowe. Inwestuje się w złoto, ponieważ ciągnie rośnie jego wartość. W czasach kryzysu tylko ono zdaje się być dobrem, którego wartość na pewno nie spadnie. Inni inwestują w biały metal, ponieważ również srebro z roku na rok jest coraz droższe. Wiele osób decyduje się również inwestować w nieruchomości. Kupują drugie mieszkanie, które później wynajmują innym osobom. Po niedługim czasie wychodzą z nim na czysto i zaczynają zarabiać. Albo inwestują w ziemię. W ten sposób można stwierdzić, że inwestować można w różne dobra materialne. Jednak jest jeszcze inny typ inwestycji, który zwraca się zawsze i jest bardzo istotny w życiu każdego człowieka. Jest to inwestowanie w siebie. Polega to przede wszystkim na ciągłym podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych i umiejętności. Etap edukacji nie kończy się bowiem na zakończeniu szkoły, czy studiów.

Również po ich ukończeniu należy ciągle się dokształcać. Kursy, szkolenia i różne inne narzędzia edukacyjne powinny być elementem każdego etapu życia człowieka. Dotyczy to zwłaszcza osób, które poszukują pracy. Powinny spróbować zrobić sobie rozpiskę tego, co lubią, umieją i w czym czują się dobrze. Może warto doszkolić te umiejętności? Albo może warto pójść do szkoły językowej i podjąć ponownie naukę obcego języka, porzuconego dawno temu wraz z zakończeniem podstawówki? Zdobywanie nowych kwalifikacji i certyfikatów, nie tylko czyni nasze cv lepszym w oczach pracodawcy, ale pozwala również podnieść swoją samoocenę. Zaś osoba z lepszą samooceną dużo lepiej przystosowuje się do funkcjonowaniu w środowisku, szukania pracy, czy negocjowania lepszych jej warunków. Inwestowanie w siebie jest bardzo istotne, nie bez powodu mówi się, że uczyć trzeba się całe życie. Zatem może warto zapisać się na kurs języka niemieckiego, podstawy Excela, księgowości, pisania projektów unijnych czy chociażby szydełkowania, czy tańców latynoamerykańskich?