Posty otagowane słowem ‘kryzys’

Czy można przełamać kryzys za pomocą biznesu domowego?

Kryzys zagląda coraz częściej do naszych portfeli nie zostawiając w nich wolnych zasobów. Wielu z nas martwi się o przetrwanie w najbliższych miesiącach. Nie są to obawy bezpodstawne. Nasza gospodarka już zwalnia, co jest sygnałem niepokojącym. Firmy zamiast zatrudniać starają się redukować koszty, zazwyczaj przez redukcję zatrudnienia. Co się dzieje ze zwolnionymi pracownikami- nie bardzo ich to obchodzi. Chcą bowiem utrzymać siebie i swoją pozycję na rynku, więc muszą by konkurencyjni. Najprostszym wyjściem są zwolnienia. Liczba osób pozostających bez pracy jest coraz wyższa. Sytuacji nie poprawiają mało stabilne umowy cywilno-prawne, które nie gwarantują uzyskiwania regularnych środków.

Sytuacja wielu ludzi staje się wobec takich uwarunkowań podbramkowa. Mogą oni zgłosić się po pomoc społeczną, albo też wziąć sprawy w swoje ręce i pomyśleć nad rozwinięciem własnego biznesu domowego. Obecnie bardzo wiele osób stara się dorobić w domu do swojej pensji, dla niektórych nawet taka praca stanowi podstawę budżetu rodziny. Może nie jest to atrakcyjne wyjście, zwłaszcza na początku rozpoczęcia działalności, ale z czasem zaczyna przynosić pozytywne efekty. Mowa tutaj o wszelkiego typu programach partnerskich, systemach MLM. Rozwój sieci odkrył nowe możliwości zarabiania pieniędzy i rozkręcania własnego biznesu. Inspiracji można szuka wszędzie. Decydując się na przystąpienie do programu partnerskiego, czy typowej piramidy MLM dajesz szansę nie tylko sobie, ale też umożliwiasz zarabianie szeregu innych osób. Tak to właśnie działa. Ryzyko ponoszone jest tu kwestią drugorzędną- liczy się bowiem w tych nieciekawych czasach efekt. Przy odpowiedniej determinacji z twojej strony i systematycznej promocji własnego biznesu z czasem możesz osiągnąć upragnioną niezależność finansową. Warto zaznaczy, że te działania powinny odbywać się długofalowo. Początkowo efekty mogą być dość mizerne, przez co większość osób rezygnuje z takiej formy zarabiania. Jednak odpowiednie nastawienie przyniesie po kilku miesiącach wymarzony efekt. Trzeba sobie jedynie postawi realny cel, a wtedy biznes domowy może stać się realny do urzeczywistnienia.

Jakie są efekty światowego kryzysu w Polsce?

To, że na świecie panuje kryzys wie chyba nawet dziecko. Media rozdmuchują te informacje i wpędzają w panikę zarówno zwykłych obywateli, jak i przedstawicieli firm. Wśród ekonomistów panuje przekonanie, że te pojawiające się co jakiś czas załamania gospodarek, szumnie nazywane kryzysami prowadzą do oczyszczania się samoistnego z patologicznych nawyków, narośli biurokracji, nadmiaru zatrudnienia i tym podobnych dewiacji gospodarczych. Ciężko jednak zgodzić się z tym jeśli pod uwagę bierze się Polskę zwłaszcza w kwestii zatrudnienia. Drodzy Państwo, gdzie można u nas zaobserwować przerost zatrudnienia ( chyba że w budżetówce)? W każdej niemal firmie są zwolnienia i były. Bardzo dawno nie mamy zagwarantowanej pewności i ciągłości pracy. Takie podejście nie sprzyja ani rozwojowi biznesu, ani zachowaniu płynności finansowej. Ekonomiści alarmują, że może by coraz gorzej, choć bardzo możliwe z ekonomicznego punktu widzenia jest to, że wyjdziemy z kryzysu mocniejsi. Na razie jednak sytuacja nie rysuje się zbyt różowo.

Rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, zazwyczaj kosztem najbiedniejszej części społeczeństwa. To w zarabiających najniższą krajową uderzają w głównej mierze podwyżki artykułów spożywczych, benzyny itp. Wielu, zwłaszcza starszych z rozmarzeniem wspomina czasy Gierkowskie, gdzie każdy miał prace i odpowiednie wynagrodzenie. Cóż z tego, ze trzeba było postać w kolejkach i nic nie można było dostać. Dziś półki sklepowe uginają się pod ciężarem przeróżnych towarów. Niestety coraz mniej jest nas na nie stać. Najrozsądniej bowiem jest wydawać tylko tyle, ile zarabiamy, zwłaszcza w tak trudnych okresach. Kryzys potęguje wzrost inflacji i wartość naszych pieniędzy z miesiąca na miesiąc spada. Kupujemy mniej, ale też skutkuje to zwolnieniem gospodarki. Nie da się wypracować idealnego modelu, gdyż mam wrażenie, że występuje szeroki rozdźwięk między oczekiwaniami rządzących, a możliwościami zwykłych konsumentów. Na nic tu wszelkie analizy ekonomiczne. Sytuacja jest prosta- dajcie nam pracę i godziwe zarobki- wtedy będziemy kupować, a kraj będzie się rozwijał. W przeciwnym razie może nas spotka ten sam los, co Grecję.

Kryzys nie straszny przedsiębiorcom.

Prowadzenie własnego biznesu jest na pewno trudnym zadaniem. Jedną z najważniejszych umiejętności każdego pracodawcy jest dobranie sobie odpowiedniego zespołu gotowego wykonywać określone zadania. Pod uwagę w tym momencie bierze się nie tylko same umiejętności, ale także cechy charakterologiczne danego kandydata do pracy. Bardzo ważne jest także zapewnienie dobrej atmosfery w czasie wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Im lepsza atmosfera tym lepsza współpraca i co za tym idzie większe zyski i korzyści dla samego biznesmena. Zdają sobie oni sprawę z tego, że atmosferę można zapewnić pracownikom na własną rękę poprzez organizowanie wyjazdów interrogacyjnych. W Polsce takie eventy stają się coraz bardziej popularne. Potwierdzają to statystyki przygotowane przez Polską Organizację Turystyczną, z których wynika, że liczba zorganizowanych wyjazdów jest już dwukrotnie większa niż jeszcze trzy lata temu. Liczba wyjazdów wzrasta choć jak wiadomo żyjemy w czasach kryzysu ekonomicznego.

Mimo wszystko i tak zdaniem wielu biznesmenów organizowanie takich wyjazdów w dłuższej perspektywie czasu jest opłacalne. Wszystko dlatego, że koszty takich wyjazdów są relatywnie małe do zysków jakie można dzięki nim otrzymać. Pracodawcy twierdzą, że wyjazd dla pracownika jest pewnego rodzaju wyróżnieniem i motywacją do dalszego śrubowania wyników. Obecnie na rynku funkcjonuje sporo firm, które zajmują się organizacją tego rodzaju wyjazdów integracyjnych. Konkurencja jest spora co sprawa, że jakość usług jest zróżnicowana oraz charakteryzuje się sporym profesjonalizmem. Kiedyś takie wyjazdy odbywały się na kempingu przy ognisku. Teraz największe korporacje mają znacznie więcej do zaoferowania swoich pracownikom. Na porządku dziennym jest zakwaterowanie w dobrych hotelach. Plan zajęć jest dobierany wedle określonych kryteriów, które są opracowywane przez fachowców z zakresu psychologi biznesu. Na pewno taka forma spędzania wolnego czasu jest dla pracowników czymś nowym, co pozwala na poznanie siebie od prywatnej strony.