Posty otagowane słowem ‘zarabianie’

Zamiast leniuchowania, własny biznes!

Wiele bezrobotnych osób nie robi nic, tylko siedzi na kanapie i ogląda telewizję. Przejrzeli już wszystkie gazety z ogłoszeniami o pracy, nie znaleźli tam nic interesującego, więc przestali się łudzić, że może jednak ktoś ich zatrudni. Mają nadzieję, że małżonka, czy mąż, zarobią wystarczająco i oni nie będą musieli się już fatygować, więc się marnują w domu. Nie biorą w ogóle pod uwagę, jak dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad rozkręceniem swojego własnego biznesu. Każdy jest w czymś dobry. Jedna osoba zna się na komputerach, inna umie pięknie szydełkować, a kolejna doskonale opiekuje się dziećmi, te zaś ją uwielbiają. I mimo to, żadne z nich, nie ma pracy. A może by tak zastanowić się właśnie nad wykorzystaniem swoich umiejętności i nad założeniem biznesu? Zwłaszcza, że wciąż, dzięki Unii Europejskiej, możemy to zrobić nie posiadając w ogóle lub niski wkład własny. Unia oferuje tak liczne programy operacyjne, że wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie wie zaś, jak szukać tego typu informacji w Internecie, wystarczy udać się do najbliższego centrum informacyjnego Unii Europejskiej. Znajdują się one we większości średnich i dużych miast w Polsce. Pracują w nich kompetentni ludzie, którzy na pewno doradzą, czy z naszymi umiejętnościami, mamy szansę skorzystać z unijnych dotacji. Co ważniejsze, trzeba się z tym pospieszyć. Obecna perspektywa finansowa dobiega końca, a nie wiadomo, że w kolejne, Unia daje będzie tak hojna i chętna wspierać aktywnych potencjalnych przedsiębiorców. Jeśli zaś okaże się, że nie mamy możliwości dostać dotacji, zawsze można skorzystać z jednego z licznych kredytów, które udzielane są na bardzo korzystnych warunkach. Nie można zatem myśleć, że nasze talenty są niewystarczające, by założyć firmę lub, że to co umiemy, nie pozwoli na założenie firmy. Pomysłów na biznes są tysiące, najważniejsze to spróbować i dać sobie szansę na osiągnięcie pierwszego sukcesu. Bierne czekanie i myślenie, że praca przyjdzie sama, jest bezsensowne. A biznes czeka!

Złota inwestycja

Szalejący wciąż na rynkach całego świata trend utrzymuje nas w przekonaniu, że inwestowanie w złoto jest najbardziej opłacalne. Szczególnie jest to widoczne w czasach obecnych, gdy na wielu rynkach widoczny jest kryzys. I choć Grecja i Włochy ledwo trzymają się na stojąco, złoto wciąż dzielnie utrzymuje swoją pozycję. Dlatego warto znać podstawowe zasady, jak inwestować w złoto, i w ogóle, na czym polega inwestowanie w ten kruszec. Żeby mieć podstawową wiedzę, nie trzeba być jubilerem, należy znać jednak pojęcia. Dotyczy to zwłaszcza jednostki złota, jego wartości i sposobów na określenie ilości. Waga jednostki złotka zwanej uncją trojańską wynosi 31,1035 grama. Istotne jest również zapamiętanie, że czyste złoto to wybitnie miękki metal. Dlatego często utwardza się go, domieszkując innymi metalami.

Dzięki temu uzyskuje się dużo twardszy i bardziej wytrzymały stop. Może mieć on różną wartość, dlatego właśnie wyróżnia się próby złota, które zależnie od ilości złota w stopie, mają różną wartość, co za tym idzie, także cenę. Oprócz stopu, mówi się również o liczbie karatów. Wiadomo, im więcej, tym bardziej bogato, co za ty idzie, również drogo. Najczystsza próba to 24 karaty.

Ale jak zainwestować w złoto? Kupić łańcuszek, zegarek, drogocenne kolczyki, czy może od razu zdecydować się na sztabki? To, czy wybierzemy którąś z tych form, czy może jednak monety kolekcjonerskie, zależy tylko od nas. Ważne, byśmy wybrali dobre źródło, w którym nabędziemy nasze złoto. Musi być ono sprawdzone, warto więc skorzystać z oferty Mennicy Skarbowej, znajomego jubilera, czy chociażby banku. Lepiej zrezygnować z lombardu cieszącego się złą sławą. Trzeba pamiętać, by nie dać się naciągnąć na wysoką marżę. A gdy mamy już złoto, wiedzieć, że dokonaliśmy dobrej inwestycji. Ponieważ złoto zawsze się zwraca i warto je zachować na przyszłość. Nie bez powodu mówi się, złota inwestycja, w końcu od długiego już czasu złoto jest coraz bardzie wartościowe, a handlujący nim ludzie, zbijają majątek.

Pomysł na biznes – agencja pośrednicząca

W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat rodzajów biznesu, który warto założyć, ponieważ może on okazać się interesujący dla klienta. Przykładowo można wskazać, na różnego rodzaju biznes polegający na założeniu agencji pośredniczącej w poszukiwaniu opiekunek nie tylko dla dzieci, ale również dla osób starszych, którzy wymagają całodziennej opieki. Zwłaszcza ta druga grupa ostatnio cieszy się powodzeniem. Żeby założyć taką agencję nie trzeba mieć wielkiego kapitału, ponieważ tak naprawdę potrzebny jest tylko niedużych rozmiarów lokal oraz telefon i komputerem z dobrym łączem, za pomocą których będziemy się kontaktować z zainteresowanymi. Zgodnie ze statystykami, agencje pośredniczące zarabiają pieniądze w przedziale od 300 złotych do nawet 1000 zł każdorazowo, czyli w przypadku każdego pośrednictwa. Zdarza się, że czasem potrąca się określony procent z pierwszej wypłaty zatrudnionej opiekunki. Najciekawsze jest to, że największy popyt na takie agencje wcale nie jest w Warszawie, jako stolicy, czy innych wielkich miastach, jak Kraków, Łódź, czy Poznań.

Oczywiście tam zapotrzebowanie jest również, ale to przede wszystkim w średnich miastach, zgodnie z prognozami, biznes tego typu, ma szansę się przyjąć. Wiele młodych małżeństw, którzy osiągnęli już stabilność finansową, bardzo często ma problem ze znalezieniem profesjonalnej niani dla swojego dziecka. Nie chcą go powierzać w ręce nastolatki, która tylko dorabia do kieszonkowego, lecz preferują wykwalifikowaną opiekunkę, która nie tylko będzie troszczyć się o ich dziecko, ale na przykład nauczy go również podstaw obcego języka. Podoba sytuacja ma się z osobami starszymi. Często potrzebują częściowej opieki, której nie mogą im zapewnić ich dzieci, które wciąż pracują. Warto jest wtedy zatrudnić opiekunkę, która pojawi się w mieszkanie starszej osoby w określonych godzinach, zajmie się nią, a także dotrzyma jej towarzystwa. Tylko gdzie szukać takich osób? Właśnie dlatego, biznes polegający na założeniu agencji pośredniczącej, jest dobrym pomysłem.

Wypożyczalnia rowerów pomysłem na biznes

Pomysły na założenie własnego biznesu są różnorakie. Czasem wymagają większego kapitału, czasem odpowiedniego wykształcenia, czy smykałki do prowadzenia tego typu interesu. Niektóre jednak są tak proste, że wydawałoby się, nie mają szansy na powodzenie. A jednak wiele osób rozpoczyna taki biznes i szybka zaczyna osiągać pierwsze przychody. Tego typu biznesem jest przydomowa wypożyczalnia rowerów. I choć zazwyczaj działa tylko w określonych porach roku, od wiosny, do późnego lata, osoby, które rozkręciły taką działalność podkreślają, że ich prosty pomysł było prostu genialny. Taka wypożyczalnia rowerów funkcjonuje zazwyczaj na dwa sposoby. Można przyjść, zarezerwować i wypożyczyć rower, albo na przykład dana firma dzwoni i zamawia rowery. Pierwszy sposób sprawdza się zwłaszcza w przypadku wczasowiczów, którzy przyjechali do danej miejscowości spędzić swój urlop. Jako że nie chcą całego dnia przeleżeć nad jeziorem, czy nad morzem, decydują się na wypożyczenie roweru na godzinę lub na cały dzień i zwiedzenie w ten sposób okolicy.

Często również rodzice wypożyczają rowery dla swoich dzieci, by te grzecznie pojeździły sobie po okolicy, a oni w tym czasie mają możliwość porozmawiać i poodpoczywać z innymi wczasowiczami. Druga opcja zaś, zazwyczaj stosowana jest przed większe pensjonaty, które często wypożyczają od małych firm rowery, gdy na dany weekend przyjeżdżają na konferencje firmy, odbywa się szkolenie lub po prostu pojawiło się więcej wczasowiczów. W takim wypadku, zazwyczaj wynajmują w wypożyczalni na cały dzień nawet cały komplet rowerów, często kilkanaście sztuk. Często wypożyczalnia sama przywozi im te rowery, tym samym zdobywa klientów, którzy lubią dobre, fachowe usługi. Najciekawszym elementem zaś jest to, że jedynym kosztem, by uruchomić taki biznes, jest zakup rowerów. Bardzo często można jest kupić za naprawdę przyzwoitą cenę, zatem uruchomienie własnej wypożyczalni rowerów jest naprawdę ciekawym, niedrogim biznesem. Trzeba mieć tylko pomysł, jak zachęcić klientów do korzystania z jej usług.